תחילת החיים

 

"אַשְׁרֵי תִּבְחַר וּתְקָרֵב יִשְׁכֹּן חֲצֵרֶיךָ נִשְׂבְּעָה בְּטוּב בֵּיתֶךָ קְדֹשׁ הֵיכָלֶך" (תהלים סה).

תחילת החיים

לידה היא התחנה הראשונה במעגל החיים ונהוג לציין גם אותה בטקס יהודי רוחני ומשמעותי, המהווה את השלב הראשון בכניסתם של הרך הנולד או הרכה הנולדת לעם היהודי. באופן מסורתי, נהוג לערוך ברית מילה לבנים ועם השנים התפתחו גם מסורות של עריכת שמחת בת (או זבד הבת או בריתה) גם לבנות.

ברית מילה

ברית מילה

ברית מילה

את ניתוח ברית המילה עורכים תמיד רק מוהלים מוסמכים ורופאים בלבד. יחד עם זאת, ניתן לשלב בטקס ברית המילה גם רב אשר יערוך את ההיבטים הטקסיים והמוזיקאליים של הטקס בתיאום עם בני המשפחה. מעבר להיבטים המסורתיים של טקס הברית, ניתן לשלב בו גם תכנים אישיים כמו ברכות ושירים, המעניקים משמעות לרגע שבו הרך הנולד נכנס בבריתו של אברהם אבינו. זוגות המתלבטים באשר למרכיבי הטקס המסורתיים יכולים לקבל יעוץ על מנת להתאים את טקס הברית לתפישת עולמם הערכית והתרבותית.

 

 

שמחת הבת

טקס שמחת הבת, או זבד הבת, או בריתה, הוא הרגע אשר בו מכניסים תחת כנפי השכינה את הרכה הנולדת, ממש כשם שהבנים נכנסים תחת בריתו של אברהם אבינו, כך גם ניתן לציין את לידתה של הבת כאירוע רוחני אשר בו מצטרפת הנשמה החדשה לעם היהודי ומתחילה את מסע חייה כחלק מכלל ישראל. הטקס משלב ברכות, שירים מסורתיים וישראליים ומרכיבי טקס נוספים שיכללו בו בתיאום עם ההורים.

טקס ברית מילה ושמחת הבת עם הרב אור זוהר

הרב אור זוהר עורך את הפן הטקסי של טקס ברית המילה (המילה עצמה מבוצעת תמיד על ידי רופא או מוהל) כולל שירה ונגינה בגיטרה וכן את טקס שמחת הבת – לחגוג עם ההורים האחים והמשפחה את תחילת חייו של הרך הנולד או הרכה הנולדת בדרך משמעותית רגישה ומכבדת, בשילוב שירה ונגינה.

התגובות סגורות