רב רפורמי

 

התנועה הרפורמית

התנועה הרפורמית

התנועה הרפורמית

התנועה הרפורמית קיימת בעם היהודי באופן רשמי וממוסד למעלה ממאתיים שנה, אך שורשיה עתיקים הרבה יותר והם נובעים ישירות מתוך רוח המקרא וממסורת חז"ל בנות אלפי השנים. המילה "רפורמי" הנגזרת מתוך המונח הלועזי re-forming"" ומשמעותה בעברית "יצירה המתחדשת באופן תמיד". מבחינה רוחנית יהודית יש לפרש זאת כמחויבות דתית עמוקה ואמיצה ללימוד המסורת כך שתשמש כלי לשינוי המציאות העכשווית, לתיקון נפש האדם והעולם.

במובן זה, ניתן לומר כי היהודי הרפורמי הראשון היה אברהם אבינו, אשר ניפץ את פסלוני העבודה הזרה של אביו, חידש את האמונה באל אחד והקדיש את חייו לציווי האלוהי "לך לך", חיים של חיפוש רוחני אחר הארץ המובטחת. וכך, היהדות הרפורמית שואבת את השראתה מגיבורי וגיבורות התנ"ך כמו משה רבנו ושאר הנביאים עליהם השלום, דמויות אשר סירבו לקבל את המציאות הדתית, הפוליטית והתרבותית כפי שהיא, שאפו לחשוף עוולות, שחיתות וצביעות, והטיפו ליצירת עולם נכון, צודק ומוסרי יותר.

יותר מכל שואבת היהדות הרפורמית את השראתה מתעוזתם של חז"ל, חכמי המשנה והתלמוד, אשר בעת משבר, חורבן וגלות, השכילו להמציא מחדש את היהדות ולהתאים אותה באומץ ובתבונה לזמנם ולתקופתם. במקום דת המתמקדת בהקרבת קורבנות במקדש, הפכו את היהדות לדת של לימוד, ושל עשיית חסד. במקום מנהיגות מושחתת של כוהנים המעבירים את סמכותם הדתית רוחנית מדור לדור, העמידו מודל של מנהיגות רבנית השואבת את סמכותה מכוח הלימוד והתבונה האנושית. מהו תהליך זה אם לא רפורמה?

ועוד – שואבת התנועה הרפורמית את ערכיה מחכמי הדורות אשר ידעו להתאים את היהדות לחייהן של הקהילות היהודיות בכל התקופות ובכל התפוצות. במיוחד, ולמרות שהרפורמה הקלאסית צמחה דווקא באירופה ובארה"ב, שואבת התנועה הרפורמית השראה מחכמי יהדות ארצות ערב אשר הקימו דורות של יהדות מסורתית מתונה ומאד לא קיצונית. ולא פחות מכך, היהדות הרפורמית מחוברת לחידוש הרוחני היצירתי והמחובר מאד להוויה הארץ ישראלית של חוג מקובלי צפת אשר יצרו כאן בגליל שבארץ ישראל כביכול יש מאין, מנהגים חשובים כגון קבלת שבת ותיקון ליל שבועות, כאות ומופת להתחדשות יהודית רוחנית שיש לה עומקים רוחניים וגם ביטויים עממיים.

הרב אור זוהר

הרב אור זוהר

 

רב רפורמי

הרב אור זוהר -רב רפורמי

הרב אור זוהר -רב רפורמי

רב רפורמי הנו אדם אשר למד לרבנות במוסד הרפורמי HUC  היברו יוניון קולג', המסמיך רבנים רפורמים. בישראל – לומדים במסגרת התוכנית הישראלית לרבנות במשך ארבע שנים תמימות, עומדים בכל דרישות ההסמכה כולל עבודה מעשית, ובנוסף משלימים תואר שני במדעי היהדות במוסד אקדמי ישראלי מוכר. רב רפורמי הנו על פי רוב חבר מר"ם – מועצת הרבנים הרפורמים בישראל, הנו בעל זכות הצבעה במועצת הרבנים, ומחויב לעקרונות המנחים את רבניה. רב רפורמי יכול לשמש כרב של קהילה רפורמית ו/או לשמש כמקביל כרב העורך טקסים באופן פרטי, כמחנך, כמלווה רוחני (אם הוכשר לכך בנוסף) ועוד.

הבחירה בפניה ברב רפורמי מתאימה לכל יהודי ויהודיה, ישראלי וישראלית ובעצם לכל אדם המעוניין להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מתחום הרוחניות, המסורת, התרבות, האמונה והדת היהודית מתוך תפישת עולם של פלורליזם, ערכים אנושיים אוניברסאליים ובביטויים היהודי ברוח הפסוק "ואהבת לרעך כמוך.

 

הרב אור זוהר

רב רפורמי מוסמך- אשמח ללוות אתכם ביום שמחתכם בחתונה רפורמית או כל שמחה אחרת כגון: בר ובת מצווה ובכל צורך שהוא בשירותיי המפורטים באתר.

 

 

 

גן נופים 2

גן נופים

גן נופים 1

גן נופים

גן נופים 3

גן נופים

גן נופים 4

גן נופים

גן נופים 6

גן נופים

גן נופים 5

גן נופים

רב-רפורמי

רב-רפורמי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התגובות סגורות